Nadawanie przesyłek międzynarodowych w szczególności do krajów na innym kontynencie wiąże się z dodatkowymi wymaganiami formalnymi oraz procedurami specjalnymi. Dostarczaniem paczek do USA zajmują się firmy kurierskie, które oferują taką możliwość. Jak wybrać odpowiednią ofertę?

Wymagania dotyczące paczek do USA

W przypadku paczek wysyłanych do Stanów Zjednoczonych należy najpierw zapoznać się z listą towarów zabronionych, które są wyłączone z przewozu. Ma to za zadanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas transportu, gdyż firmy kurierskie korzystają z opcji przewozów lotniczych, co znacząco skraca czas dostawy. Dodatkowo należy pamiętać, aby oprócz paczki do USA przekazać kurierowi komplet dokumentów celnych, bez których przesyłka nie przejdzie kontroli.

Wybierając korporację kurierską warto również skorzystać z porównywarki ofert, dzięki czemu znajdziecie Państwo najkorzystniejsze usługi zarówno pod względem cenowym jak i długością czasu dostawy. W przypadku paczek międzykontynentalnych powinniśmy jednak postawić na sprawdzoną firmę kurierską, która posiada już ugruntowaną pozycję na rynku i doświadczenie w przewozie towarów w obrocie międzynarodowym.

Ceny przesyłek do USA

Każda firma kurierska ma indywidualnie ustalony cennik, dlatego koszty dostawy paczki do USA mogą być znacznie zróżnicowane w zależności od wyboru przewoźnika. Na ich cenę wpływa nie tylko wielkość i waga przesyłki ale również środek transportu i usługi dodatkowe oferowane przez korporację kurierską.