W dzisiejszych czasach wysyłka paczki nawet na odległy kontynent nie stanowi większego problemu i jest możliwa dzięki usługom świadczonym przez firmy kurierskie. Nie wiąże się to też ze znacznie dużymi kosztami, a czas dostarczenia w większości przypadków nie przekracza kliku dni. O czym warto pamiętać nadając paczkę do USA, aby jej transport nie sprawił problemu?

Czas, koszty i wymagania dodatkowe przesyłek międzykontynentalnych.

Zanim wybierzemy ofertę konkretnej korporacji kurierskiej warto zapoznać się z wymaganiami jakie musi spełniać nadawana przez nas paczka do USA. Przede wszystkim nie może ona zawierać towarów wykluczonych z transportu takich jak niektóre substancje, żywe zwierzęta czy przedmioty mogące zagrażać bezpieczeństwu podczas przewozu. Większość firm kurierskich dostarcza paczki za pośrednictwem linii lotniczych dlatego przesyłka musi spełniać także formalne wymagania, dzięki którym przejdzie kontrolę celną.

W zależności od przewoźnika cena nadania paczki do USA może znacznie się różnić, dlatego warto wcześniej sprawdzić oferty różnych firm korzystając z porównywarki internetowej. Również sugerowany czas transportu może kształtować się inaczej w przypadku różnych kurierów. Jeżeli zależy nam na oszczędności czasu i pieniędzy opłaca się wcześniej skrupulatnie przejrzeć oferty sprawdzonych przewoźników.

Jak wysłać paczkę do USA?

Najszybszym sposobem na wysłanie paczki do USA jest zamówienie kuriera, który przyjedzie po jej odbiór, dzięki czemu nie musimy nawet wychodzić z domu. Można go zamówić za pośrednictwem porównywarki ofert transportowych i należy pamiętać, żeby przekazać kurierowi komplet dokumentów celnych.