Obecnie transport międzynarodowy towarów nie stanowi żadnego problemu, dlatego też wysyłka paczek nawet do państw na innym kontynencie jest prosta i dostępna dla wszystkich. Przed jej nadaniem warto poznać kilka zasad, które ułatwią dostarczenie przesyłki.

Jak szybko przesłać paczkę do USA

Najszybszą i najkorzystniejszą cenowo opcją doręczenia paczki do USA jest jej wysyłka za pośrednictwem firmy kurierskiej. Najpopularniejsze korporacje obiecują klientom, że przesyłka jest w stanie zostać dostarczona już w ciągu kilku dni roboczych, o ile nie wystąpią problemy z kontrolą celną. W związku z rozbieżnością cen oferowanych przez różnych przewoźników warto skorzystać z porównywarki internetowej, która po wypełnieniu krótkiego formularza dotyczącego paczki wygeneruje listę z ofertą najpopularniejszych firm transportowych.

Paczki do USA ze względu na konieczność przewozu ich drogą morską lub lotniczą podlegają restrykcyjnym wymaganiom bezpieczeństwa, dlatego przed ich nadaniem należy zapoznać się z listą towarów wyłączonych z transportu, aby uniknąć problemów celnych. Ponadto takie paczki powinny posiadać komplet dokumentów, dzięki czemu przejdą kontrolę.

Od czego zależy cena przesyłki

Na cenę przesyłki wpływa oczywiście jej wielkość, waga oraz odległość kraju docelowego. W przypadku paczki do USA musimy liczyć się z większym kosztem niż w przypadku dostaw do krajów Unii Europejskiej, lecz firmy kurierskie prześcigają się w zaproponowaniu najkorzystniejszej oferty dla klienta, dlatego warto porównywać ze sobą ceny usług różnych przewoźników.