Nadawanie przesyłek zagranicznych wielu może się kojarzyć ze skomplikowanym procesem, licznymi trudnościami i wysoką ceną. Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, warto wcześniej przejrzeć i porównać ze sobą oferty różnych korporacji kurierskich. Do tego celu służy intuicyjna, internetowa porównywarka przewoźników. Jak z niej skorzystać?

Bezpłatne porównywarki firm kurierskich

Aby w pełni wykorzystać możliwości internetowej porównywarki należy wypełnić krótki formularz z podstawowymi informacjami o przesyłce zagranicznej. Wymaga to podania dokładnych wymiarów paczki, jej wagi, kraju do którego ma zostać dostarczona oraz ewentualnej kwoty ubezpieczenia. Po podaniu niezbędnej charakterystyki przesyłki, porównywarka wygeneruje najkorzystniejsze oferty przewoźników, którzy oferują najtańszą i najszybszą metodę transportu.

Po wybraniu firmy, która oferuje usługi odpowiadające naszym oczekiwaniom, zamawiamy kuriera który odbierze paczkę i dostarczy ją pod wskazany adres w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo wszystkie przesyłki zagraniczne i krajowe są na bieżąco monitorowane, co pozwala śledzić ich kolejne etapy doręczenia.

Jak wybrać najlepszą porównywarkę?

Korzystając z porównywarki ofert kurierskich warto zwrócić uwagę czy uwzględnia ona przesyłki zagraniczne i czy współpracuje z najpopularniejszymi korporacjami transportowymi, co jest także gwarancją bezpiecznego dostarczenia paczki.